O mnie

Dlaczego powstał ten blog?

Blog powstał w celu ugruntowania mojej aktualnej wiedzy, a także w celu pomocy innym osobom interesującym się naturalnymi sposobami leczenia. Czytane i stosowanie się do zaleceń z bloga nie może jednak posłużyć jako substytut indywidualnie dobranej fizjoterapii, dietoterapii czy leczenia farmakologicznego. Każdy przypadek jest indywidualny i to co jednemu może przynieść ulgę, drugiemu może zaszkodzić. Proszę mieć to na uwadze. Chciałabym również zaznaczyć, że jako właściciel i administrator tej strony nie ponoszę odpowiedzialności za ewentualne skutki uboczne nieprawidłowo dostosowanych do jednostki terapii.


O czym jest ten blog?

 

Przede wszystkim będę tutaj pisać wszelkich sposobach wspierania naturalnych zdolności ludzkiego organizmu do samoleczenia. Tematyką bloga jest zdrowe żywienie, suplementacja i oczywiście odpowiednia aktywność fizyczna.
Ze względu na to, że chciałabym aby blog był utrzymany w charakterze naukowym, większość wrzuconych tutaj informacji jest potwierdzona badaniami. 
Znajdziecie tutaj także przepisy na różne potrawy wspierające odporność, bo czymże byłaby teoria niepoparta praktyką. 😉 


Kim jestem?

 

Jestem magistrem fizjoterapii, absolwentką AWF Warszawa, pasjonatką zdrowego stylu życia, nutrugenetyki i nutrigenomiki. Studiowałam także dietetykę na Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie.


Moje zainteresowania

 

Moimi głównymi zainteresowaniami obejmuję holistyczne podejście do leczenia zachowawczego chorób autoimmunologicznych, głównie poprzez odpowiednio dobraną dietę i fizjoterapię, a także ogólnie pojętą aktywność fizyczną i styl życia.
Temat jest mi szczególnie bliski, gdyż moja przygoda ze zmianą stylu życia zaczęła się od zdiagnozowania u mnie niedoczynności tarczycy, zespołu jelita drażliwego, zapalenia żołądka i refluksu. Cierpiałam także na różnorakie objawy neurologiczne, które były szczególnie uciążliwe. W tamtym czasie często miałam wrażenie, że większa część mnie jest chora niż zdrowa… Po ogromniej zmianie trybu życia, diety i aktywności fizycznej moje zdrowie uległo dramatycznej poprawie i dzisiaj mogę powiedzieć, że większość objawów szczęśliwie nie jest już ze mną 🙂
Ze względu na to, że miałam możliwość dostrzec jak wielką wartość w zdrowiu człowieka stanowią fundamenty w postaci diety i aktywności fizycznej zrodziła się pasja, którą zaczęłam dzielić się z innymi chcącymi zmienić swój stosunek do swojego ciała i dzięki temu odzyskać zdrowie. Więcej o historii mojej choroby opowiem w jednym z postów. Dzięki temu, że ciężko pracowałam na swoje zdrowie dzisiaj jestem w momencie, w którym nie muszę się z nimi utożsamiać. 🙂
We wrześniu 2017 roku założyłam grupę pod nazwą Żywienie w chorobach autoimmunologicznych i alergii, która służy do wymiany informacji na temat terapii żywieniowych w chorobach ze spektrum autoagresji. Przez kilka miesięcy pisałam na niej posty o powyższej tematyce, jednak grupa mocno się rozrosła i aby uporządkować informacje postanowiłam przenieść jej zawartość na stronę zewnętrzną. Tak właśnie powstało Holistycznie.net 😉 

Jeśli chodzi o prywatne zainteresowania to moimi głównymi zainteresowaniami spotowymi są windsurfing, bieganie i wspinaczka (na razie tylko pod dachem:) ) . Zimą, kiedy jestem w Trójmieście, zdarza mi się też wskoczyć do morza z gdyńską ekipą Kuby Krzyżaka xTrainera. Pasjonuję się także fotografią i jej obróbką. 🙂 


Certyfikaty (fragment w budowie)

Oto dyplomy potwierdzające kwalifikacje zawodowe oraz część certyfikatów ze szkoleń i konferencji w których uczestniczyłam.